ДІТЯМ І ПЕНСІОНЕРАМ ЗБІЛЬШИЛИ РОЗМІР СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ


Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №2494 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб». За це проголосували 239 депутатів.

Документ передбачає збільшення розміру допомоги на маленьких громадян держави, над якими встановлено опіку чи піклування, до двох із половиною прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку (4447,50 грн – до 6 років; 5545 грн – від 6 до 18 років), а також до трьох із половиною прожиткових мінімумів відповідно до віку на дітей із інвалідністю (6226,50 грн – до 6 років; 7763 грн – від 6 до 18 років).

Також народні депутати розширили коло осіб, які матимуть право на призначення державної соціальної допомоги на догляд відповідно до закону «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю». До переліку потрапили одинокі громадяни, які досягли 80-річного віку та які за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію відповідно до законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб». Державна соціальна допомога на догляд таким особам призначатиметься в розмірі 40% прожиткового мінімуму для людей, які втратили працездатність, за рахунок коштів держбюджету. Це 655 грн додаткових коштів до раніше запровадженої програми доплат пенсіонерам (500 грн).

Окрім того, у парламенті пообіцяли матеріальну підтримку малозабезпеченим сім’ям «на здобуття економічної самостійності». Її надаватимуть як одноразову безвідсоткову поворотну фінансову допомогу непрацюючій працездатній особі, тобто такій, яка за станом здоров’я здатна до активної праці й не працює, не служить, не здобуває освіту за денною формою навчання в закладах повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, із числа членів малозабезпеченої родини для організації підприємницької діяльності та виведення сім’ї з бідності. Порядок виплат у цьому випадку, їхній розмір та умови повернення визначатиме уряд.

Джерело:
Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар