НА ПОЛТАВЩИНІ УТВОРИЛИ ТВК: НАЙБІЛЬШЕ ПРЕДСТАВНИЦТВО ОТРИМАЛИ «СЛУГА НАРОДУ» ТА «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ»


Центральна виборча комісія утворила обласну, 4 районних та 16 міських територіальних виборчих комісій на Полтавщині. ОПОРА проаналізувала партійну приналежність членів ТВК в області.
Найбільше представництво у територіальних виборчих комісіях отримали представники партій «Слуга народу» та «Європейська солідарність». Від кожної у ТВК буде по 48 членів. Трійку лідерів замикає ВО «Батьківщина» — вона матиме 47 представників.
Від «Опозиційної платформи – За життя» до складів територіальних виборчих комісій увійшли 46 представників. Інші політичні сили мають значно скромніше представництво. Зокрема, «За майбутнє» та «Солідарність жінок України» — по 27 членів ТВК, «Сила і честь» — 9, «Щаслива Україна», ВО «Громадський контроль» — по 8, «За Одещину» — 7, «Час змін» — 6, «Довіра», Аграрна партія України, «Розумна сила» та «Всеукраїнський народний союз» — по 5, «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», «Альтернатива», «Соціал-демократична партія» та «Партія твого міста» — по 4, іменні «Партія Шарія» та «Радикальна партія Олега Ляшка», а також ВО «Свобода», «Народний рух України», «Відродження і розвиток», «Нова політика», «Соціалісти», Партія Труда, «Перемога Пальчевського» та «Велика країна» — по 3, «Інтернет партія України», «Об’єднання «Самопоміч», «Конгрес українських націоналістів», «Блок Михеіла Саакашвілі», «Республіка», «Влада народу», «Партія захисників України» та «Зелена планета» — по 2 представники.
По 1 представнику до ТВК делегували політичні партії «Наш край», «Стабільність та справедливість», «Рух за реформи», «Громадянський рух «Спільна справа», «Блок Дмитра Голубова», «Студентська партія України», «Піратська партія України», «Молодь до влади», «Свідома нація», «Довіряй ділам», «Соціальна справедливість», «Партія Зелених України», «Громадянська позиція», «Партія місцевих громад», Селянська партія України, «Соціалістична партія Олександра Мороза».
Більшість у складах ТВК — жінки: цьогоріч на Полтавщині буде 286 членкинь комісій з 379 загалом, тобто, майже 73%. Жінки очолюють обласну, усі районні та більшість міських територіальних виборчих комісій. Чоловіки головують лише у Зіньківській, Карлівській, Кременчуцькій та Миргородській ТВК.
Обласну територіальну виборчу комісію очолила Людмила Сердюк від партії «Солідарність жінок України». Під час парламентських виборів 2019 року вона була членкинею окружної виборчої комісії № 144, де представляла «Народний фронт». Заступницею обласної ТВК є Надія М’якушко від партії «За майбутнє», секретаркою — Тамара Данильченко від ВО «Батьківщина».
Нагадаємо, 10 серпня ЦВК утворила територіальні виборчі комісії своєю Постановою № 172. Відповідно до частин 2 та 4 статті 203 Виборчого кодексу України Центральна виборча комісія формує склад обласних, районних, міських виборчих комісій не пізніш як за 75 днів до дня чергових виборів. Подання кандидатур до складу відповідних територіальних виборчих комісій можуть вносити обласні, районні, міські організації політичних партій (місцева організація політичної партії, про утворення депутатської фракції якої оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання; місцева організація політичної партії, яка уклала угоду про політичну співпрацю на відповідних місцевих виборах з депутатською групою, про утворення якої оголошено на сесії Верховної Ради України не пізніше 1 січня року, в якому відбуваються вибори; зареєстрована в установленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцева організація політичної партії), а у разі їх відсутності у структурі відповідної політичної партії – обласна організація цієї політичної партії згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм.
Згідно з частиною 3 статті 36 Виборчого кодексу України перше засідання територіальної виборчої комісії скликається не пізніш як на другий день після дня її утворення. Таким чином, перші засідання комісій мають відбутися протягом 11-12 серпня.
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.
Джерело:
Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар