“ПЛАНУЄМО ПОВНІСТЮ ВІДРЕМОНТУВАТИ ДОРОГУ ЧОРНУХИ – ЛУБНИ”, – ОЛЕГ СИНЄГУБОВ


У середу, 26 серпня, голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов оглянув капітальний ремонт ділянки автодороги місцевого значення Лубни – Чорнухи  у селі Пізники Чорнухинського району.
Про це повідомили у Полтавській ОДА.
Нині там влаштували нове покриття на 4 км автошляху, ще 2 км покладуть упродовж найближчих тижнів. 
Загалом дорога, протяжність якої майже 35 км, – в аварійному стані. Жителі Калайдинців Лубенського району й Пізників Чорнухинського району на зустрічі з головою ОДА зазначали, що дорога потребує термінового капремонту. Бо зараз її стан призводить до низки транспортних проблем, які пов’язані з підвозом дітей до опорних шкіл, оперативним приїздом «швидких», курсуванням громадського транспорту, автосполучення між населеними пунктами.
Щоб відремонтувати весь автошлях, ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» планує залучити інвестиції одного з українських банків шляхом вигідних запозичень. Відповідне питання мають погодити депутати на сесії Полтавської обласної ради, яка відбудеться цієї п’ятниці.

Плануємо повністю відремонтувати дорогу Чорнухи – Лубни. Офісом Президента Полтавщина була обрана, як одна з пілотних областей щодо запозичень в одного з державних банків, щоб поповнити дорожній фонд і реалізувати відповідний проєкт. Ми пройшли всі етапи, зокрема й погодження з Міністерством фінансів, а там дуже великі організаційні вимоги щодо обґрунтування, доцільності, економічної можливості повертати це запозичення. За всіма параметрами виконали всі вимоги. Цієї п’ятниці виносимо питання на сесію обласної ради. У разі позитивного рішення найближчим часом підрядник, який уже визначений, почне виконання робіт по цій дорозі. Загальна сума запозичення – 515 млн грн, що дасть змогу повністю зробити цей автошлях. Не шматками, ділянками чи латанням ям, а саме здійснити капітальний ремонт, – зазначив Олег Синєгубов.
Директор ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексій Басан розповів, що в основі відрізку, який нині ремонтують, – бруківка.
Це дало змогу зекономити на ресайклінгу близько 5-15 млн грн. Ці кошти вкладатимемо в ремонт шляху в бік Чорнух. Як залучимо кошти, доки погода дає змогу, за найближчі два місяці плануємо, що відсотків 60-70 цієї дороги ми зробимо, – заявив Олексій Басан.
Ремонт дороги Лубни – Чорнухи – проблемне питання не тільки для жителів Чорнухинського району, а й Лубенського та Лохвицького районів, додав депутат обласної ради Василь Стасовський.
Від неї, крім ям, нічого не залишилося. Причина такого стану – важковаговий транспорт. Про нинішній капітальний ремонт говорили щонайменше зо п’ять років, але активно й принципово підійшли до вирішення питання впродовж останніх місяців. Сподіваюся, колеги підтримають на сесії питання залучення коштів. Дорогу, однозначно, потрібно зробити. Тоді й хворого оперативніше довезуть до лікарні, і студент швидше доїде на навчання до Лубен, бо нині за адмінустроєм Чорнухинський район – частина Лубенського, – говорить Василь Стасовський.
Чорнухинський селищний голова Олександр Василенко називає стан автошляху найбільшою проблемою об’єднаної територіальної громади, її інфраструктури.

Ця дорога з’єднує нас із госпітальним округом. Це маршрут шкільного автобуса до опорного закладу. До нього двічі на день курсують два шкільні автобуси. Коли ми отримували або купували їх нові, то за рік вони виходили з ладу. З огляду на реформу децентралізації дорога необхідна і для якісного сполучення з нашим районним центром – Лубнами. Бо взимку взагалі цією дорогою небезпечно їздити. Її ремонт – основне питання, яке потрібно вирішувати. І воно вирішується. Це буде суттєве покращення якості життя мешканців Чорнухинської громади, – резюмував Олександр Василенко.
Фото: Полтавська ОДА
Джерело:
Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар