ВІД 1 СІЧНЯ НАБУВАЮТЬ ЧИННОСТІ НОВІ САНІТАРНІ ПРАВИЛА ДЛЯ ШКІЛ. ЩО ВОНИ ПЕРЕДБАЧАЮТЬ

 


З 1 січня 2021 року набирає чинності санітарний регламент для закладів середньої освіти. Про це на брифінгу повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

До цього школи працювали за санітарними нормами 2001 року.


Про що йдеться

Учні, які проживають на відстані більше ніж 2 км до закладу освіти, повинні бути забезпечені транспортом для підвезення до шкіл;

Працівники шкіл мають проходити профілактичні медичні огляди. У разі порушення термінів проходження оглядів, працівники не повинні допускатися до роботи.

Оренда шкіл не під освітні потреби заборонені;

Туалети мають бути у приміщенні школи, а не на вулиці.

"Оскільки у нас до цього часу кожна десята школа має зовнішній туалет, це призводить до того, що у 21 столітті ми наражаємо дітей при таких температурних умовах на можливість виникнення урологічних та сечостатевих проблем зі здоров'ям. Ці зміни мають зробити власники закладів, органи місцевого самоврядування та облаштувати внутрішні теплі туалети", – зазначив Ляшко.


Правила щодо комп'ютерів

За новими нормами у школах дозволене бездротове чи дротове підключення до Інтернету. Роутери мають бути встановлені на висоті не менше 2 метрів від підлоги та виключатися в позанавчальний час.

Якщо це персональні комп'ютери, то екран має бути не менше 15 дюймів. Якщо це ноутбук, дозволяється, щоб він був 14 дюймовим, але мишка та клавіатура мають бути окремо.


Розміщення учнів у класі

"У кожному закладі передбачається як мінімум два-три промаркованих меблів. Щоб не було сколіозів потрібно підбирати меблі за ростом, а також запропоновано не менше двох разів на рік пересаджувати учнів в інші ряди. Це має профілактувати порушення постави, додатково профілактуватиме і порушення зору", – сказав Ляшко.

Учнів, які часто хворіють на простудні захворювання рекомендують розміщувати у третьому ряді від вікна, ближче до внутрішньої стіни.


Харчування

Уперше урегульовано питання організації харчування дітей з особливими потребами.

"Якщо у дитини є довідка від сімейного лікаря про те, що є певні дієтичні проблеми, то власник закладу має організувати окреме харчування для цієї дитини", – додав Ляшко.

У школах дозволено робити кейтеринг, але він має відповідати нормам здорового харчування.

"Встановлено ряд обмежень до продуктів щодо вмісту солі, цукру, жирів, а також враховується тенденції щодо здорового харчування", – сказав Ляшко.

Також за новими нормами у школах заборонено продавати снеки, м'ясні та рибні продукти промислового виробництва, солодощі.

Джерело: https://suspilne.media

 

Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар