ДІТИ З ООП ЗМОЖУТЬ КОРИСТУВАТИСЯ ГАДЖЕТАМИ ТА КОРЕКЦІЙНИМИ ЗАСОБАМИ ВДОМА – РІШЕННЯ УРЯДУ

 

9 грудня 2020 року,  Уряд затвердив проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку забезпечення допоміжними засобами для навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах освіти». 

У зв’язку з новими реаліями, спричиненими пандемією COVID-19, у дітей з особливими освітніми потребами виникли ще більші потреби у використанні планшетів, сенсорних дощок, корекційно-розвиткових наборів вдома. На численні запити батьків, керівників шкіл, а також з урахуванням важливості проблематики в цілому затвердженим документом встановлені відповідні норми, – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

 

Зокрема, порядок дозволяє наступні заходи:

  • закладам освіти закуповувати допоміжні засоби для спільного користування, за наявності кількох учнів з однаковими категоріями особливих освітніх потреб та за згоди їхніх батьків (це дає можливість ефективно використовувати кошти й збільшити обсяг спеціальних засобів для дітей);
  • дітям з ООП брати індивідуальні допоміжні засоби для користування ними вдома (під час дистанційної форми навчання, канікул тощо).

Очільник МОН Сергій Шкарлет повідомив, що проєктом Державного бюджету-2021 передбачено окрему бюджетну програму на підтримку дітей з особливими освітніми потребами в розмірі 505 млн грн, 30% з яких можна використовувати на закупівлю допоміжних засобів.

 

Допоміжні засоби для навчання – це пристрої, обладнання, засоби та технології, що використовуються з технічною, дидактичною, методичною, функціональною, навчально-розвивальною, ігровою, комунікативною метою для покращення навчальної діяльності, розвитку навичок комунікації та забезпечення надання особам з ООП підтримки в освітньому процесі.

 

 Такі засоби зазначаються в індивідуальній програмі розвитку та висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку дитини, що надав Інклюзивно-ресурсний центр.

 

Документ розроблено на виконання статті 20 Закону України «Про повну загальну середню освіту». 

 Джерело: https://mon.gov.ua

Поділитись на Google Plus

Автор Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар