Є НАДІЯ, ЩО ТЕПЕР ЧОРНУШАНИ ШВИДШЕ ОТРИМУВАТИМУТЬ РЕЗУЛЬТАТИ ПЛР ТЕСТІВ

 


У Полтаві запрацювала друга ПЛР-лабораторія для діагностики коронавірусу
 

У централізованій клініко-діагностичній лабораторії обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД відкрили блок полімеразно-ланцюгової реакції діагностики на COVID-19. Лабораторія здатна робити 800 ПЛР-тестів на добу.

На її створення виділили 15,6 мільйона гривень з обласного бюджету.

Оглянули функціонал лабораторії голова облдержадміністрації Олег Синєгубов та його перший заступник Дмитро Лунін.

«Завдяки роботі цієї лабораторії збільшимо кількість тестів за добу. Нині робимо до 1-1,2 тисячі, це з залученням приватних лабораторій. Нова лабораторія дозволить робити ще 800 тестів за добу. Для полтавців це означає, що термін отримання результату скоротиться, – сказав Олег Синєгубов. – Маємо розвивати й посилювати напрямок, бути готовими, щоб вчасно виявляти хворих і робити якомога більше тестів».

Очільник області розповів, що близько 11 мільйонів гривень спрямували на закупівлю обладнання. 

«Лабораторія розташована в обласному центрі профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД. У ньому з початку пандемії проводять ІФА-тестування жителів області. З початком роботи нової лабораторії проведення основних досліджень – ІФА на ВІЛ, вірусні гепатити В та С, біохімічних досліджень – не припиняється. Вона стане додатковим функціоналом для закладу, – наголосив Олег Синєгубов. – Обрали місце для розміщення ПЛР-лабораторії після проведеного аналізу медичних закладів. В установі працюють фахівці, вони вже вміють працювати з таким обладнанням».

Кілька тижнів лабораторія функціонуватиме в тестовому режимі. Після отримання дозволів від Міністерства охорони здоров’я почне повноцінну роботу.


Джерело: https://www.adm-pl.gov.ua/news/u-poltavi-zapracyuvala-druga-plr-laboratoriya-dlya-diagnostiki-koronavirusu

Поділитись на Google Plus

Автор Василий Інформаційний центр

0 Коментарів:

Дописати коментар